Takeo Ishi: útok jódlujících ninja kuřat

Takeo Ishi: jódlující Japonec

Takeo Ishi: jódlující Japonec

Hudební kariéra Takea Ishiho je svérázná – v dětství se ve volném čase naučil hrát na citeru a cimbál, protože tyto nástroje ho prý neskutečně fascinovali. Vážně těžko říct, proč podle vlastních slov byl na střední spíše samotář.

Pak ale v rádiu jednou uslyšel jódlování a to změnilo celý jeho život. Pořídil si nahrávky německé jódlující legendy Franzla Langa a začal se podle nich učit. Byl tako dobrý samouk, že se i dokonce několikrát objevil v televizi.

Velký zlom  přišel, když  odjel na půl roku studovat do Německa. Nedokázal odolat pokušení, sedl na vlak a vystoupil v pivnici v sousedním Švýcarsku. Brzy si jódlováním začal vydělávat a nakonec měl možnost vystoupit i pro svého dětského idola Franzla Langa. Ten ho vzal pod svá křídla, díky čemuž získal mladý Takeo potřebné kontakty. A tak se z vystudovaného inženýra stal po celém Německu známý „Jódlující Japonec“.

Pro potešení ucha i oka jedno z jeho nejznámějších videí, New Bibi-Hendl:

New Bibi Hendl nakonec vedla k humorné kolaboraci s youtubery a epickému songu, jež dal název i tomuhle článku: „Chicken Attack“