Osud dle krevní skupiny

Nevím jak vás, ale mě tato informace velmi překvapila. Japonci svůj osud, vlastnosti a vůbec život dokáží určit z typu své krve. Ano je to tak, pokud jste A- tak je váš život nalinkován.

V podstatě jedna z prvních otázek během seznamování je „Jaký je váš typ?“ a typem se samozřejmě myslí typ krve. Dokonce v roce 2010 patřily knihy, které si pracovně nazveme „krvavým horoskopem“, na špici bestselleru, konkrétně obsadili čtyři místa v top 10. A to proto že každá krevní skupina má vlastní knihu (A, B, AB, 0, viz obrázek v záhlaví článku).

Můžeme shrnout základní vlastnosti zhruba takto. Typ A je citlivý perfekcionista který je ale příliš úzkostlivý. Typ B patří mezi veselé lidi, ale je občas příliš výstřední a sobecký. Nulka je pak zvědavá a štědrá avšak tvrdohlavá. No a AB je tajemný bohém o kterém vlastně nemůžeme říci příliš, jelikož je nepředvídatelný.

Dokonce i ministerský předseda Taro Aso uvádí u svého profilu jako důležitou informaci, že je A. A teď jen pro zajímavost jeho přímý protivník Ichiro Ozawa je B.

A teď trochu k minulosti, jak se vlastně stane, že jeden národ začne poslouchat hlas své krve. No tedy v roce 1900 Australan Rakušan Karl Landsteiner objevil krevní typy a vyrazil s nimi do světa. Zjišťoval jak jsou po světě rozšířeny a tak dále. Například u asiatů převládá typ B. Dá se říct, že tento výzkum použili i nacisté při vytváření teorie čisté rasy a „Německé krve“.

V roce 1926 ve vojenském časopisu publikuje Rin Hirano a Tomita Yashima článek s názvem „Krevní skupiny v biologii“, jde veskrze o článek rasistický, který s normální vědou nemá co dělat. Operuje například s pojmy čistá krev a podobně.

O rok později (1927), zasloužilý vědec a učitel na Tokijské učitelské školy pro ženy, Takeji Furukawa publikoval článek „Studie temperamentu pomocí krevních typů“. Tento článek oslovil vládu, která se právě snažila přijít na to, jak vychovat ideálního vojáka. Nakolik to byla odborná studie vypovídá i to, že teorie byla před publikováním ověřena studováním deseti až dvaceti jedinců.

Během dalších let zkoumal etnickou skupinu Ainů a Taiwanců. A dělal další závěry.

Jeho studie z dob druhé světové války byla v sedmdesátých letech převzata Masahiko Nomi (právník a komentátor bez lékařských znalostí), který ji zrevidoval. Dle vlastních slov opravil a odprostil od rasistického podtextu.

Dnešní popularita je prostě obrovská, v časopisech jsou celé sekce kde se krev probírá. Většina herců, zpěvaček a jiných populárních osobností uveřejňuje svůj typ. U některých se dokonce dlouze spekuluje nad tím jestli nelžou.

Kromě téměř positivních dopadů existuje i něco co se nazývá „bura-hara“, jedná se vlastně o krevní obtěžování/šikanování. Děti trpí kvůli tomu že nemají správný typ, někdo je kvůli němu vyhozen z práce, protože nemá vhodné vlastnosti k vykonávání své práce nebo se s vámi prostě jen rozejde přítelkyně.

A co vy potkali jste se již někdy s tímto fenoménem, víte jací jste dle své krve?